نیایش

نویسنده:

مترجم: شهرام نقش تبریزی

.
در کتاب نیایش ، مهم ترین نوشته های گاندی در باره سیر و سلوک معنوی و رابطه او با خدا گردآوری شده است و مطالب این کتاب از میان نامه ها ، مقاله ها و کتاب هایی که طی پنجاه سال به نگارش درآمده اند، انتخاب و گلچین شده است.
بخش آغازین کتاب ، کندوکاوی در معنا و مفهوم نیایش بوده و به موضوعات مورد توجه خوانندگان با هر کیش و مذهبی می پردازد.
در بخش دوم ، شیوه های نیایش توصیف شده اند، در این بخش گاندی عقایدی را مطرح می کند که هدف آن احیای سنن مذهبی هند است.
بخش سوم غور و غوصی در قدرت رامانا ، یا تکرار بی وقفه نام خدا است که گاندی ، آن را برترین شکل نیایش می دانست.

از گفته های مهاتما گاندی:
من بر این اعتقادم که نیایش روح و گوهر مذهب است و به همین دلیل باید هسته زندگی انسان تلقی شود ، زیرا هیچ انسانی نمی تواند بدون مذهب زندگی کند.

---------
چیزی در درونم مرا وامی دارد رنج خود را با صدای بلند فریاد کنم ، من نیک دانسته ام که چه باید بکنم . آن چه در درونم هست و هرگز فریبم نمی دهد اکنون به من می گوید : " باید در مقابل دنیا بایستی حتی اگر تنها بمانی ، باید چشم در چشم دنیا بدوزی ، حتی اگر دنیا با چشمان خون گرفته به تو بنگرد . ترس به دل راه نده ، به سخن آن موجود کوچکی که در قلبت خانه دارد ، اطمینان کن که می گوید : دوستان ، همسر و همه چیز و همه کس را رها کن و فقط به آن چه برایش زیسته ای و به خاطرش باید بمیری ، شهادت بده ! .» "

حق تکثیر: تهران : نشر نی‏‫، ۱۳۸۷.‬‏‏‬
چاپ هفتم : ۱۳۹۱.

معرفی کتاب «نیایش» گاندی

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

عنوان اولین مطلب آزمایشی من

، ,نیایش ,گاندی ,کتاب ,بخش ,های ,و به ,است و ,شده است ,می گوید ,است بخش

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kashmarfootball ارشد مدیریت دولتی گرایش مالی و آموزش مدیریت جهادی یاری کنیم هموطن خدمات ساختمانی آبگینه ثبت برند غسل آتش رادیو جهان خواص عسل طبیعی|فواید عسل طبیعی|خرید عسل|ژل رویال جشنواره فرهنگی هنری